0
SK
Vyber si jazyk
SK
CZ
Prihlásenie
Hľadanie
0 Naplň ma

Košík je prázdny

Neprihodíme niečo?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Roxy

Roxy je skrátka funkčná a štýlová značka, ktorá oslní každé dobrodružné dievča.

O značke

Roxy nie je iba značkou, ale aj životným štýlom pre ženy. V najväčšej obľube jej majú športovkyne – Roxy sa totiž zameriava na aktívny životný štýl, pre ktorý je dôležitá vysoká kvalita aj určitá sloboda. Značka Roxy si je vedomá obľuby medzi športovo založenými ženami, preto ich aktívne podporuje najmä v skateboardingu, surfovaní a zimných športoch.

Historie

Počiatky značky Roxy, ktorá dnes na trh pre ženy a dievčatá dodáva bežné denné oblečenie, plavky, a tiež oblečenie na surfing, snowboarding či fitness, siahajú až na koniec minulého tisícročia.
Roxy vznikla ako dcérska značka Quiksilveru, ktorá bola založená v roku 1970 a dodávala oblečenie iba pre mužov. Založili ho v austrálskom Torquay Alan Green a John Law.
Quiksilveri sa v roku 1990 rozhodli začať vyrábať aj pre ženy a dievčatá a rozbehla sa značka Roxy. Meno dostala po dcére vtedajšieho riaditeľa Boba McKnighta, Roxy McKnight. Prvými produktmi boli kusy oblečenia na surfing.
Značka potom postupne rozširovala svoje portfólio. V roku 1992 už predávala aj džínsy a zimné oblečenie.
V roku 1993 vzniklo logo, ktoré je nám dodnes veľmi známe. Ide o srdce symbolizujúce Roxy, ktoré vzniklo spojením dvoch log Quiksilveru.
V nasledujúcich rokoch sa značka začala zameriavať na spoluprácu so slávnymi športovkyňami z oblastí vodných a zimných športov. Medzi prvé patrila Lisa Andersen, postupne medzi rokmi 1994-1997 štvornásobná majsterka sveta v surfovaní. Neskôr medzi tváre značky patrila aj austrálska snowboardistka Torah Brightová, ktorá vlastní zlatú a striebornú olympijskú medailu z rokov 2010 a 2014. Značka vďaka nadväzovaniu podobných spoluprácou rýchlo naberala prestíž.
Prvý obchod tejto značky bol otvorený v roku 1997, kde inde ako v raji surfingu - na Havaji. Dnes je táto značka rozšírená po celom svete a ženy ju milujú. Nielen kvôli kvalite ich produktov, ale aj kvôli hodnotám, ktoré Roxy stelesňuje. V oblasti ženského oblečenia na surfing a snowboarding v dnešnej dobe nemá Roxy absolútne žiadnu konkurenciu. Stala sa tak synonymom prímorského a horského štýlu života.

Veľkostné tabuľky

Oblečenie

Buddyho newsletter

Dobré věci sa dejú ľuďom, ktorí sa prihlásia k odberu nášho newslettera

Prihlásením súhlasíš so spracovaním osobných údajov.

dotazy@dsport.sk V pracovných dňoch odpovedáme do hodiny
Partneri:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Radenie
Filtrovať