0
SK
Vyber si jazyk
SK
CZ
Prihlásenie
Hľadanie
0 Naplň ma

Košík je prázdny

Neprihodíme niečo?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

NEBBIA

Značka Nebbia má dlhoročnú tradíciu. Vedel/a si ale, že jej cesta nebola práve prechádzka ružovým sadom? Každý ale občas šliapne vedľa a nebyť tých malých omylov, Nebbia by nikdy nebola tam, kde je dnes. Pokračuj v čítaní a zisti, čo sa vlastne stalo.

O značke

Nebbia je zavedená slovenská značka módneho fitness oblečenia a doplnkov. Na trhu je už 25 rokov. Dnes zásobuje svojím oblečením cez 50 krajín na 6 kontinentoch. Nebbia a bodybuilding – to sú dva úzko späté pojmy. Môžeš sa o tom presvedčiť aj ty.

História

Oficiálne založenie značky Nebbia prebehlo v roku 1997. Avšak počiatočná myšlienka na jej vznik vznikla ešte skôr, jej história preto siaha až do roku 1991, kedy otec neskoršieho zakladateľa značky Nebbia, Martina Pecka, založil v slovenskej Žiline fitness centrum. Veľmi mladý Martin Pecko v ňom vtedy pracoval.
Vo fitness svete našiel záľubu a keď neskôr už so svojou manželkou Stankou Peckovou hľadal svoje uplatnenie na trhu, voľba padla na otvorenie obchodíku, v ktorom budú predávať fitness doplnky a oblečenie. Tak v roku 1997 vznikla Nebbia.
Vďaka tomu, že na konci minulého tisícročia bola na Slovensku v oblasti fitness oblečenia obrovská diera na trhu, netrvalo dlho a nová značka sa presadila. V roku 1998 exportovala prvý tovar do zahraničia, v roku 1999 začala vyrábať okrem mužského aj ženské oblečenie. V roku 2000 už bola Nebbia slovenskou jednotkou na trhu.
Rok 2003 sa však dá označiť za začiatok veľkej krízy. Nebbia chcela rozšíriť svoje portfólio, do ktorého pridala outdoorové oblečenie a termo bielizeň, pričom fitness oblečenie sa postupne dostávalo do pozadia. Neskôr sa tento krok ukázal byť veľkou chybou.
Postupne sa kríza dostala do takej fázy, až značka Nebbia čelila exekúciám. Mala vysoké dlhy, nestíhala vyplácať svojich zamestnancov.
Pokiaľ zakladatelia nechceli, aby ich značka zanikla, museli niečo zmeniť. Preto sa vrátili k tomu, čomu rozumie najviac - k fitness oblečeniu. Krízu tejto veľkosti nešlo prekonať okamžite, ale postupne sa značka opäť začala zdvíhať. Za koniec krízy možno označiť až rok 2012.
Počas rokov 2013-2014 sa potom majitelia značky zamerali na zdokonalenie ich kolekcií a účasť na profesionálnych fitness súťažiach. Na týchto akciách nazbierali dobré referencie ich značky, čo im umožnilo v roku 2015 uzavrieť obrovský kontrakt - dostali sa do USA a začali obliekať športovcov, ktorí sa zúčastňujú vrcholovej kulturistickej súťaže Mr. Olympia.
Túto udalosť možno označiť za zlom, od ktorého išla prestíž značky už iba hore. Dnes má spoločnosť niekoľkomiliónové tržby. Jej zakladatelia Martin a Stanka Peckovi tak napísali pekný príbeh o tom, že keď do niečoho dáš srdce, nič nie je nemožné. Ani odvrátenie exekúcií a hroziaceho bankrotu..

Veľkostné tabuľky

Oblečenie

Buddyho newsletter

Dobré věci sa dejú ľuďom, ktorí sa prihlásia k odberu nášho newslettera

Prihlásením súhlasíš so spracovaním osobných údajov.

dotazy@dsport.sk V pracovných dňoch odpovedáme do hodiny
Partneri:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Radenie
Filtrovať