0
SK
Vyber si jazyk
SK
CZ
Prihlásenie
Hľadanie
0 Naplň ma

Košík je prázdny

Neprihodíme niečo?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Champion

Pokiaľ si ešte nepočul alebo nepočula o značke Champion, potom je na čase túto chybu napraviť! Champion je odevná značka špecializujúca sa na športové a streetwear oblečenie, ktorú vlastní a predáva americká odevná spoločnosť Hanesbrands, a tak patrí k druhej najväčšej značke spoločnosti Hanes. Pokračuj v čítaní a zisti o tejto značke oveľa viac.

Prečo Champion?

Champion je jednou z najobľúbenejších značiek generácie Z. U basic modelov ponúka nekonečnú škálu farieb, z ktorej si vyberie každý. Navyše majú za sebou peknú riadkov kolaborácií - vedia sa chytiť toho, čo je práve in. Okrem oblečenia na voľný čas, ako sú mikiny, tepláky, legíny alebo dokonca spodnú bielizeň si môžeš u Champion kúpiť aj topánky a doplnky.

Historie 

Spoločnosť založili v roku 1919 v Rochestri v štáte New York Simon Feinbloom a jeho synovia William a Abraham. Vtedy sa spoločnosť volala Knickerbocker Knitting Company. V roku 2019 oslávila spoločnosť Champion 100. výročie svojho založenia. Spoločnosť Champion vznikla ako veľkoobchodná odevná firma, bratia Feinbloomovci si však čoskoro všimli nedostatok kvalitného oblečenia pre športovcov a zamerali sa na výrobu pohodlného a odolného športového oblečenia. Mikina, ktorá bola prvýkrát predstavená ako vlnená spodná bielizeň pre pracovníkov v prírode, čoskoro prevzala rolu udržiavania tepla športovcov počas cvičenia. Mikiny Champion si všimol futbalový tím Michiganskej univerzity Michigan Wolverines, ktorý sa stal prvým z mnohých univerzitných športových tímov, ktoré boli oblečené firmou Champion. Povesť spoločnosti sa rozšírila aj na ďalšie vysoké školy po celých Spojených štátoch a onedlho oblečenie Champion nosili športovci aj nešportovci po celom kampuse.
V 30. rokoch bratia Feinbloomovci premenovali spoločnosť na Champion Knitting Mills Inc. V priebehu rokov sa názov spoločnosti zmenil ešte dvakrát. V 50. a 60. rokoch sa volala Champion Knitwear Company a svoj súčasný názov Champion Products získala až v roku 1967. V 90. rokoch, kedy bol Champion vybraný ako oficiálny dodávateľ oblečenia pre všetkých 27 tímov NBA, sa jeho povesť rozrástla.
Oblečenie Champion sa používalo pre všetok tovar NBA a rozšírilo sa ďaleko za hranice športového priemyslu. Oblečenie Champion bolo teraz k videniu vo filmoch, na koncertoch, v skateparkoch a na hiphopovej scéne.

Viete, že..

Toto je len taká vsuvka pre fanúšikov tohto brandu, ale aj pre tých, ktorí sa chcú vzdelať. Champion logo sa totiž menilo hneď niekoľkokrát. Hlavným bodom bolo to, aby bolo dôležité podčiarknuť charakteristiku značky, čo ako sa zdá, sa počas 100 rokov určite zadarilo.

Veľkostné tabuľky

Oblečenie

Boty

Buddyho newsletter

Dobré věci sa dejú ľuďom, ktorí sa prihlásia k odberu nášho newslettera

Prihlásením súhlasíš so spracovaním osobných údajov.

dotazy@dsport.sk V pracovných dňoch odpovedáme do hodiny
Partneri:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Radenie
Filtrovať