0
SK
Vyber si jazyk
SK
CZ
Prihlásenie
Hľadanie
0 Naplň ma

Košík je prázdny

Neprihodíme niečo?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Ako zaviazať šnúrky

04. 03. 2022
Nový model? Áno, ale pri pohľade do zrkadla môžeš zrazu zistiť, že mu niečo chýba. Pozrieš sa na nohy a uvidíš to – topánky sú v poriadku, ale niečo na nich nesedí. Jasne - šnúrky a ich šnurovanie. Aj viazanie šnúrok môže tvoj outfit skvele doplniť, ale aj pokaziť celkový dojem. Preto sa nauč, aká má byť dĺžka šnúrok, ako navliecť šnúrky do topánok, aké šnurovanie topánok sa do rôznych typov obuvi hodí, ako schovať šnúrky, ako skrátiť šnúrky do topánok, ako zaviazať šnúrky dovnútra, aké koncovky šnúrok zvoliť a veľa ďalších vecí. Čítaj ďalej a dozvieš sa mnoho užitočných informácií. Možno ťa prekvapí, aké dôležité zaväzovanie šnúrok môže byť.

Dĺžka, farba a materiál šnúrok

Každá topánka potrebuje správnu dĺžku šnúrok. Aké dlhé šnúrky do topánok sú ideálne? Také, ktoré je možné ľahko a štýlovo zaviazať. Príliš dlhé šnúrky ti budú aj po zaviazaní prekážať a budú sa rozväzovať, celok nebude pôsobiť dobrým dojmom. Nedostatočná dĺžka šnúrok do topánok spôsobí, že sa zaväzujú veľmi ťažko a často ľahko povolia. Dôležitá je aj farba, ktorá buď zodpovedá farbe obuvi, alebo s topánkami vytvára výrazný kontrast. Na trhu je k dostaniu celá paleta farieb aj vzorov. Tvar môže byť plochý alebo okrúhly, konce šnúrok v rovnakej alebo odlišnej farbe.
Koniec šnúrky je vyrobený z plastu, medi alebo mosadze. Samotné šnúrky bývajú obvykle z bavlny alebo umelých zmesí, ale môžu byť aj z menej obvyklých materiálov, napríklad kože.

Čo môžeš získať s rôznymi spôsobmi viazania šnúrok

Tvoja obuv môže meniť vzhľad s rôznymi možnosťami navliekania šnúrok, so spôsobom, ako zaviazať šnúrky, a veľmi dôležité je tiež zvolené šnurovanie šnúrok. To môže dodať obuvi aj celému outfitu športový alebo romantický nádych, elegantný mestský štýl a rôzne techniky, ako zaviazať šnúrky do topánok, môžu zmeniť celkový vzhľad obuvi a dodať im nový význam a sviežosť. K stáliacim patria šnúrky v prírodných farbách, klasikou sú šnúrky v čiernej alebo bielej farbe. Nie je potrebné báť sa svetlých farieb, existuje mnoho spôsobov, ako vyčistiť biele šnúrky. Romantiku môžu dodať napríklad saténové širšie šnúrky, ktoré sú aj výrazným ozdobným prvkom. Veľmi obľúbené nielen medzi mládežou, ale aj medzi športovcami sú šnúrky v neónových farbách.

Najľahšie techniky viazania šnúrok u topánok zvládne každý

Bojíš sa, že viazanie šnúrok do topánok rôznymi spôsobmi nezvládneš? Potrebuješ na zaväzovanie šnúrok návod? Tradičnou metódou na to, ako zaviazať šnúrky do topánok, je ich krútenie.
Jednoduché je aj viazanie šnúrok do rovnobežných pruhov, čo sa hodí napríklad do členkových topánok. Preklad šnúrky viazania veľkým krížom je iný. Má klasický začiatok, ako navliecť šnúrky, ale ďalej vedie šnúrka zdola cez otvor, ktorý je tesne nad ňou.
Ako zaväzovať šnúrky do tzv. rebríka? Šnúrku prevlečieš cez oba otvory. Pre jednoduchú cestu, ako dať šnúrky do topánok, sa môže hodiť návlečka na šnúrky. Konce šnúrok potom ťahaj kolmo nahor cez susedné otvory. Jednu šnúrku pretiahneš opačnou časťou šnúrky, ktorá je umiestnená zvisle. Tá vznikla prevlečením šnúrky od prvého po druhé očko. Rovnaký koniec navleč kolmo na tretie očko. To isté opakuj s druhým koncom šnúrky. Táto metóda je veľmi populárna ako spôsob viazania šnúrok u topánok Nike, Vans alebo Converse.

Zaväzovanie šnúrok - tenisky si žiadajú pestrosť

Sú tvojou obľúbenou obuvou tenisky? Nevieš, ako zaviazať Conversky, ako zaviazať šnúrky u topánok Vans alebo Salomon? Návod nie je len jeden, obľúbených je viac. Ako vans šnúrky viazanie, tak converse šnúrky viazanie ponúkajú veľa možností, ako zaviazať topánky. Väčšina spôsobov je nazvaná podľa toho, ako vyzerá výsledok:
  • šnurovanie zipsové
  • zaväzovanie topánok šikmé
  • šachovnicové
  • slučkové
  • zaväzovanie šnúrok pod jazykom
  • alebo môžeš zvoliť šnúrky do topánok bez zaväzovania
Práve spôsobov, ako zaviazať tenisky, existuje najviac. Svoju úlohu pri voľbe, ako si zaviazať šnúrky, môže zohrať aj rýchlosť – majitelia tenisiek sa často ponáhľajú, a preto volia jednoduché spôsoby šnurovania a viazania týchto nielen medzi mládežou populárnych topánok.

Šnurovanie spoločenských topánok alebo korčulí majú málo spoločného

Každý druh topánok má svoje požiadavky na šnurovanie a viazanie. K spoločenskej obuvi zvoľ tenšie okrúhle šnúrky, ideálne s voskovanou úpravou. Viazanie šnúrok spoločenských topánok by malo byť horizontálne. V takom prípade sa šnúrky prekrížia naspodku a vrchná časť sa zaväzuje do vodorovných pruhov. Návlečka šnúrky ti pomôže s preťahovaním aj do menších dierok.
Úplne iným spôsobom sa viažu šnúrky topánok určených pre špeciálne športy, ako je napríklad korčuľovanie. Ako správne zaviazať korčule? Tu nebudete musieť hľadať spôsoby, ako skrátiť šnúrky. Viazanie korčúľ musí byť čo najtesnejšie. Presný spôsob, ako zaviazať korčule, závisí od toho, či sa jedná o hokej alebo krasokorčuľovanie. Čím sú zvláštne šnúrky do korčúľ? Dĺžka je oveľa väčšia ako u bežných šnúrok. V každom prípade sa so zaväzovaním začína od špičky, niekoľko otvorov na začiatku príliš utiahnuť nejde. Potom je už potrebné silne uťahovať. Horná časť s háčikmi musí byť pevná, ale nie príliš utiahnutá. Ako zaviazať dlhé šnúrky? Konce šnúrok sa potom obtočia okolo nohy a pevne sa zviažu.

Ako naučiť dieťa zaväzovať šnúrky

Nácvik zaväzovania šnúrok je veľkou úlohou pre dieťa aj rodičov. Ako naučiť viazať šnúrky, aby to bola zábava pre všetkých zúčastnených? Nedaj sa odradiť neúspechom, prvé pokusy nebývajú úspešné. Pri správnom prístupe nie je učenie viazanie šnúrok tak ťažké, ako by sa mohlo zdať. Skús najskôr pracovať s papierovým alebo dreveným modelom. Dieťa sa na ne lepšie sústredí a papierový model môžete zhotoviť a vyfarbiť spoločne. Možno použiť aj rôznofarebné šnúrky. Jednotlivé spôsoby môžeš pomenovať tak, aby si ich dieťa dobre zapamätalo:
  • Metóda zajačik spočíva vo vytvorení uzla, teda hlavy, zložené konce šnúrok tvoria ušká.
  • Ušká sa prekrížia do x a dolné uško pretiahneš cez horné a zatiahneš za obe ušká.
  • Ako naučiť zaväzovať šnúrky podľa metódy veverička?
  • Uzol tvorí koreň stromu, slučka jednej šnúrky tvorí vetvu, druhá je veverička bežiaca okolo stromu a preskočí slučkou. Potom už stačí len zatiahnuť a je hotové.
Buddyho newsletter

Dobré věci sa dejú ľuďom, ktorí sa prihlásia k odberu nášho newslettera

Prihlásením súhlasíš so spracovaním osobných údajov.

dotazy@dsport.sk V pracovných dňoch odpovedáme do hodiny
Partneri:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Radenie
Filtrovať