0
SK
Vyber si jazyk
SK
CZ
Prihlásenie
Hľadanie
0 Naplň ma

Košík je prázdny

Neprihodíme niečo?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Balenie

Od prvých objednávok prešiel náš baliaci proces mnohými zmenami. Chceme, aby ste po nákupe dostali čo najviac relevantných informácií v čo najlepšie zabalenom balíku. Zároveň ale fakt nemáme radi waste. A tak sa to snažíme nejako balansovať. Prečítaj si, ako.

Prosba na začiatok

Je to vytlačené na našich obaloch aj v letáčiku, ktorý prikladáme v objednávkach, ale prosíme - používaj znovu naše obaly alebo je riadne recykluj. Nie je to až tak zložité a urobíš tým veľký kus práce. Vďaka!

Balíky z e-shopu a tašky

Väčšinu balíkov posielame v 100% recyklovaných plastových obálkach. Najskôr sme používali obálky z kompostovateľného plastu, ale zistili sme, že ak sa tieto obálky zrecyklujú, môžu v recyklačných strojoch urobiť celkom neplechu. Rovnako tak sme upustili od obálok s uchom. Pár z vás ho fakt ocenia, ale zvyšná väčšina ucho nikdy nepoužije. A tak ide o zbytočný kus plastu navyše. Rovnako tak sme upustili od dvojitého lepenia - z dát vieme, že ste ho rovnako nepoužívali.

Niekedy sa môže stať, že zásielku neobdržíš v plastovej obálke, ale v použitej papierovej krabici. Je pravda, že to nie je najefektnejšia metóda, ale je sakramentsky efektívna. Niekedy nám v sklade zostane dosť krabíc, takže ich radšej znovu použijeme, než aby sme ich vyhodili. Na tovar to nemá žiadny negatívny vplyv a ide predsa o to, aby tí v pohode a neporušené došlo domov - a to splní aj raz použitá krabice. Úprimne - keby sme mali dostatok použitých krabíc, posielali by sme objednávky len v nich. Ak náhodou takých krabíc doma máš kamión, neváhaj sa na nás obrátiť, radi ich využijeme.

Zvažovali sme tiež balenie do nových papierových krabíc. Ich výhodou je, že sú lepšie biologicky rozložiteľné a po vyhodení nezanechávajú veľkú ekologickú stopu. Nevýhodou papiera je však jeho výroba, ktorá zaťažuje životné prostredie až štyrikrát viac než výroba plastov. Súčasne viac znečisťujú životné prostredie, aj počas prepravy, pretože sú jednoducho väčšie a na prepravu rovnakého počtu obalov je potrebné viac nákladných vozidiel /lodí/lietadiel.

Neexistuje teda jasná zhoda v tom, čo je pre prírodu lepšie. My sme sa zatiaľ vydali cestou recyklovaných plastových obalov. Ak sa vám ich podarí znovu použiť a recyklovať, bude vplyv na planétu čo najmenší.

Ako obaly znovu použiť? 

S nákupnými taškami z predajní je to jednoduché - počas nakupovania si proste nemusíš kupovať novú tašku. Plast vydrží veľa nákupov a ľahko sa skladuje.

U obálok, v ktorých posielame balíky z e-shopu, je to trochu zložitejšie. Po otvorení sú znehodnotené a nemožno ich použiť napríklad na nákupy. Môžeš ich ale využiť miesto sáčkov do koša na plasty. Týmto jednoduchým spôsobom zdvojnásobíš jeho úžitok a životnosť. Hurá

Ak chceš byť trochu kreatívnejší, môžeš obálku použiť aj inak. Napríklad:

  • skĺznuť sa po snehu
  • uschovať do nej mokrý uterák po tréningu
  • vyrobiť si futuristický klobúk (len sa neudus)
  • nafúknuť a prasknúť nad spiacim spolubývajúcim
  • a mnoho ďalšieho!

Letáky s informáciami v balíkoch

Predtým sme k objednávkam prikladali tlačené faktúry a list vo formáte A4 s maximom informáciami. Dnes zasielame faktúry iba elektronicky a k balíku dostaneš malý letáčik vo formáte A6 s certifikáciou FSC. Na ňom sú len v skratke najdôležitejšie informácie s odkazmi na naše stránky, kde sú popísané podrobnosti. Nie všetkým sa to asi bude páčiť, ale holt sme v dobe digitálnej a keď ste zvládli urobiť objednávku na internete, tak si na ňom určite zvládnete prečítať dodatočné informácie :)

Čo sa týka vratiek, tak tam sme zase upustili od papierových formulárov a všetko prebieha elektronicky pomocou online formulára. Celý proces vrátenia sme tým aj zrýchlili, a to pre teba vo výsledku znamená, že máš peniaze skôr na účte. Win-win.

Buddyho newsletter

Dobré věci sa dejú ľuďom, ktorí sa prihlásia k odberu nášho newslettera

Prihlásením súhlasíš so spracovaním osobných údajov.

dotazy@dsport.sk V pracovných dňoch odpovedáme do hodiny
Partneri:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Radenie
Filtrovať